SK EN DE
icon icon icon icon icon icon
218

Z tejto výletnej lode vám padne sánka! V sekunde zabudnete, že ste na mori

Už ste niekedy zažili dovolenku na výletnej lodi? Mnohí si možno myslíte, že to je vhodné akurát tak pre dôchodcov. Sedieť na lodi a plaviť sa po mori, to musí byť riadna nuda. My vám predstavíme zaoceánsku výletnú loď Allure of the Seas, ktorá vás vyvedie z omylu.

Allure of the Seas sa môže právom hrdiť titulom najväčšia výletná loď na svete! Keby sme jej dĺžku porovnali s výškou mrakodrapov, zaradili by sme ju do kategórie Supertall. Tam spadajú stavby vyššie ako 300 metrov.

O tom, že je to najväčšia loď na svete, nesvedčí len jej dĺžka. Allure of the Seas poskytuje ubytovanie pre neuveriteľných 6.296 pasažierov a 2.394 členov posádky.

 

Horolezecké steny, vodný park i divadlo

Na lodi nájdete všetko, na čo si spomeniete, ale aj to, čo by vám ani vo sne nenapadlo.  

Centrálny park, divadlo s 1.380 sedadlami, kino, kasíno, dvojposchodová tanečná hala, knižnica, minigolf, reštaurácie, kaviarne, bary, obchody.

Športovejšie tipy poteší plocha na korčuľovanie, horolezecké steny, surfové simulátory, ihriská na loptové hry, možnosti zacvičiť si jógu, pilates, kickbox či sa vypotiť vo fitness centre.

Zrelaxovať sa môžete vo wellness centre, k dispozícii sú štyri veľké bazény a desať vírivých bazénov,  vodný park pre deti. Nájdete tu i služby, ako napríklad kaderníctvo či nechtové štúdio.

Na lodi je teda o zábavu i pohodlie skutočne dobre postarané.

 

Dvojičky na mori

Allure of the Seas sa plaví po mori už šiesty rok. Zaujímavosťou je, že vo fínskom Turku zhotovili dve takéto lode, Allure of the Seas a jej dvojča Oasis of the Seas.

Lode mali byť úplne identické, avšak teplotné podmienky spôsobili rozdiel v ich dĺžke. Projektová dĺžka oboch lodí je 360 m,  Allure je však predsa len o 50 mm dlhšia. Tak sa Oasisu ušlo až druhé miesto vo svetovom rebríčku.

 

Rakúsky Hallstatt vás očarí v každom ročnom období

Máte niekoľko voľných dní a neviete, kam by ste vyrazili? Máme pre vás tip na parádny výlet. Zbaľte si kufor, ideme do Rakúska! Malebné mestečko Hallstatt vám zaručene vyrazí dych.

Hallstatt je jednou z najstarších a najmalebnejších osád v Rakúsku, ide dokonca o jedno z najkrajších a najfotografovanejších miest na svete. Je známe ako mestečko soľných baní, nedotknutých jazier a krásnych hôr.

Čítajte viac: Vyrazte do Rakúska. Návšteva Hallstattu vám vyrazí dych

 

 

zdroj foto: architecturendesign.net

Pridaj svoju nehnuteľnosť
Chcem predať Chcem kúpiť
Naposledy zobrazené nehnuteľnosti
Zatiaľ ste neprezerali žiadnu nehnuteľnosť