SK EN DE
icon icon icon icon icon icon
218

 

Vypočítajte si cenu vášho bytu: Za pár sekúnd a zadarmo

Zvažujete predaj vášho bytu, neviete však, koľko by ste zaň mohli pýtať? Prv, než oslovíte odborníka, máme pre vás jednu malú pomôcku!

Pri predaji bytu je úplne najdôležitejšia správne nastavená cena. Aby to nebolo zbytočne málo, ale ani prehnane veľa. Ako sa ale k tejto sume dopátrate?

 

Ako na to?

Možností, ako zvoliť optimálnu cenu bytu, je niekoľko. Najlepšou voľbou je osloviť realitnú kanceláriu, maklér urobí obhliadku a na základe jeho znalostí aktuálnej situácie na trhu navrhne najlepšiu možnú cenu. Ide o rýchly, kvalitný a bezplatný proces bez zbytočných starostí.

Ďalšou možnosťou je dať si urobiť znalecký posudok, v tomto prípade treba počítať s finančnými výdavkami na vašej strane. Znalecký posudok však môže byť nižší ako aktuálne trhové ceny, teda môže nastať situácia, že mierne prerobíte.

Alebo si môžete vyhľadať rovnaké či podobné ponuky na internete a zistíte, za koľko sa predávajú. Táto cesta je však dosť krkolomná, lebo zistíte, že finančná hranica je príliš veľká a vaše rozhodnutie vám to príliš neuľahčí.

 

Jednoduchá kalkulačka

No ale máme tu pre vás super pomôcku, ktorá vám za pár sekúnd vypočíta približnú cenu nehnuteľnosti. Inštitút finančnej politiky vytvoril Kalkulačku hodnoty bytov, do ktorej navolíte základné parametre a dostanete orientačnú cenu bytu. Treba zadať mesto, rozlohu bytu, balkóna, loggie, terasy, či je v dome výťah, o aké poschodie sa jedná, aký je stav bytu a aká je konštrukcia bytového domu.

Kalkulačku nájdete tu: Kalkulačka hodnoty bytov

Výsledná cena je však iba odhadom, vychádza z inzerovaných cien za roky 2011 a 2012. Výhodou kalkulačky je, že aktuálne ceny sú dosť podobné cenám spred piatich rokov.

V každom prípade sa poraďte s odborníkom, kalkulačka vám iba odporučí istú hodnotu, každý byt je predsa len jedinečný.

 
Život v bytovke má isté pravidlá: Kedy môžete vŕtať ostošesť a kedy treba stíšiť rádio?
 
Kto by už len nemal rád more. Predstavte si, že si k nemu môžete odbehnúť každý deň. A keď už nie priamo na pláž, aspoň do vašej kúpeľne!
 

Vadia vám hluční susedia, ktorí žijú v byte nad vami? Dôchodca pán Peter z prvého poschodia, ktorý fajčí v pivničných priestoroch, či pani Kovalská, ktorá pravidelne zabúda zavrieť dvere do bytovky?

 

Čítajte viac: Kedy môžete vŕtať ostošesť a kedy treba stíšiť rádio?

 

 

zdroj fotky: Arthur Real

 

Pridaj svoju nehnuteľnosť
Chcem predať Chcem kúpiť
Naposledy zobrazené nehnuteľnosti
Zatiaľ ste neprezerali žiadnu nehnuteľnosť