SK EN DE
icon icon icon icon icon icon
213

Tipy pre šikovných majstrov: Staré okná nemusia skončiť na smetisku

Máte doma či na záhrade nepotrebné okná a neviete čo s nimi? Nemusia ísť automaticky do kontajnera, možností ich využitia je skutočne neúrekom.

Chcete si skrášliť domácnosť, zháňate originálny darček pre blízkeho, či chcete len tak z nudy do niečo pichnúť? Máme pre vás hneď niekoľko tipov, ako môžete využiť nadbytočné okná. Stačí trochu kreativity, šikovné ruky a originálny výrobok je na svete.

Minimálne náklady

Keby ste si takéto výrobky dohľadali na internete v ponuke na predaj, či ich videli predávať na rôznych bazároch, zistili by ste, že za ne pýtajú nemalé sumy. A vy si ich viete vyrobiť doslova za pár centov.

Náklady na ne závisia od vašej predstavy, ako má finálny výrobok vyzerať. Takže možno tak šmirgeľ, nejaká farba a štetce. Zväčša však ľudia nechajú okná v ich pôvodom stave, práve ten im totiž dodá ten správny šmrnc. Stačí ich očistiť, prípadne jemne obrúsiť. Ak si nechávate i sklá, tie treba umyť, ak nie, pozor, aby ste sa neporezali.

Fantázii sa medze nekladú

Ako sme už písali, nápadov na využitie okien či rámov je nekonečne veľa. Zopár tipov sme vám predostreli my, ďalšie inšpirácie nájdete na internete. Fantázii sa medze nekladú. Zapojte do výroby aj vašu rodinu či priateľov, dve hlavy vymyslia viac ako jedna a päť viac ako dve.

 

Originálny stôl

Stôl z okna

Stôl z okna

Stôl z okna

Stôl z okna

 

Fotoalbum, aký nikde nekúpite

Fotorám

Fotorám

Fotorám

 

Vešiak na oblečenie, držiak na kľúče, šperky, poháre

Vešiak z okna

Vešiak z okna

 

Vešiak z okna

Vešiak z okna

Vešiak z okna

Vešiak z okna

 

Kriedový zápisník

 

Korková tabuľa

 

Vianočná dekorácia

 

Netradičná deliaca stena

Premeňte detskú izbu na rozprávkovú krajinku

Každé dieťa má svoje sny, obľúbené filmové či knižné postavičky a niektoré dokonca už aj vysnívané povolanie. Premeňte detskú izbu na rozprávkové miesto, v ktorom sa sny zmenia na skutočnosť.

Čítajte viac: V týchto izbách sa budú vaše deti citíť ako v rozprávke

zdroj foto: pinterest.com, woohome, findinghome, funkyjunkinteriors.net, topdreamer.com, decortoadore.net

Pridaj svoju nehnuteľnosť
Chcem predať Chcem kúpiť
Naposledy zobrazené nehnuteľnosti
Zatiaľ ste neprezerali žiadnu nehnuteľnosť