SK EN DE
icon icon icon icon icon icon
217

San Francisco, Toronto, Bangkok. Pozrite sa, ako sa menili svetové metropoly v priebehu rokov

Ako vyzerali svetové metropoly niekoľko desiatok rokov dozadu? Máme pre vás ďalšiu várku svetových miest, ktorých dávna a súčasná tvár nemajú často veľa spoločného. Ale veď posúďte sami.
 

Bangkok, Thajsko

Pulzujúce a rušné mesto, ktoré nikdy nespí. Kto raz navštívi Bangkok, neodolá a opäť sa vráti. Neodradí vás ani silný smog či pouličný zápach. Thajská metropola ponúka oveľa viac, ako si vôbec dokážete predstaviť. Bohatú a nezabudnuteľnú kultúru, lacné i drahé nákupy, všestrannú gastronómiu i všadeprítomné miesta hriechu.

 

Berlín, Nemecko

Jedno z najstarších miest v Európe, ktoré má nespočetné množstvo historických pamiatok. Berlínsky múr, Víťazný stĺp, Brandenburská brána, Pamätník zavraždených židov v Európe, Berlínska katedrála a mnohé ďalšie.

 

Dubaj, Spojené arabské emiráty

Keď sa povie Dubaj, predstavíme si najmä značkové butiky a dlhé promenády. Vaša peňaženka razom absolvuje odtučňovaciu kúru. Čaká vás mesto plné mrakodrapov, luxusných áut, kasín, exotických zvierat, dokonca tu nájdete i bankomat, ktorý vydáva zlaté tehličky!

 

Hongkong, Čína

Bohaté, preľudnené, hlučné mesto plné mrakodrapov a turistov. Pripravte sa na tradičnú i svetovú kuchyňu, príjemných domácich,  náboženské festivaly, zmes mnohých jazykov. Hongkong je známy i tým, že sa tu strieda moderný Západ s tradičným Východom.

 

Chicago, Illinois

Mesto mafiánov, v ktorom pôsobil zjazvený Al Capone, zrodil sa tu hudobný štýl blues, ide o jedno z najnebezpečnejších amerických miest. Zároveň je však veľmi krásne, plné parkov a zelene. Vo svojej dnešnej podobe sa jedná o pomerne mladé mesto, nakoľko ho v roku 1871 takmer celé zničil obrovský požiar. Za návštevu stojí aj festival zvaný Taste of Chicago, jeden z najväčších festivalov jedla na svete.

 

Istanbul, Turecko

Najväčšie turecké mesto s vyše 2.500 ročnou históriu leží na hranici Európy a Ázie. Mesto mešít, Brána Orientu. Ak sa zaujímate o históriu, pripravte sa na kultúrny orgazmus. Fotoaparát ani neodkladajte. Taxík využívajte žltý, ostatné majú vyššie tarify, v noci však aj žlté stoja viac. Pretože v noci je tam život ešte rušnejší ako počas dňa.  

 

Jakarta, Indonézia

Jakarta je najväčším moslimským mestom a hlavné mesto Indonézie, jedného z najľudnatejších štátov na svete. Miešajú sa tu moderné výstavby s ošarpanými domčekmi. Akoby toto mesto vzniklo kúsok po kúsku a úplne neplánovane. Čo vás trochu vytrápi, je prepočet peňazí. Za obed s kávičkou a zákuskom zaplatíte v tunajšej mene aj milión.

 

Kuala Lumpur, Malajzia

Kuala Lumpur je mestom mnohých národností, okrem domácich tu žije veľa prisťahovalcov, ktorí prichádzajú najmä za prácou. Prehliadka mesta vám zaberie niekoľko dní. Pripravte sa na moderné mesto s tradičnými prvkami. Pri nákupoch jednoznačne zjednávajte, môžete sa dostať až na tretinu ceny. Navštívte Petronas Tower, druhé najvyššie dvojičky na svete. Vstup je bezplatný, avšak denne počtom obmedzený. Po náročnom dni si doprajte Fish Spa, kde sa vám o chodidlá postarajú špeciálne chované rybičky.

 

Long Beach, Kalifornia

Long Beach sa určite oplatí navštíviť. Nájdete tam jeden z najrušnejších prístavov na svete, v zime nebudete drkotať zubami /v zime je priemerná teplota 14 stupňov/ a za polhodinku ste v centre Los Angeles.

 

Macao, Čína

Čo možno veľa ľudí netuší, Macao patrilo až do roku 1999 Portugalsku. Preto i v samom meste nájdete portugalskú architektúru, ktorá sa mieša s modernými stavbami. Hoci na bežné výdavky veľa neminiete, Macao je cenovo pomerne dostupné mesto, o zvyšok úspor ľahko prídete v kasínach. Nie zbytočne sa mestu hovorí čínske Las Vegas. A na záver jedno veľké plus, pre vstup do krajiny nepotrebujete víza!

 

San Francisco, Kalifornia

San Francisco je obklopené vodou až z troch strán. Známe strmými ulicami,  mostom Golden Gate Bridge, ktorý nájdete zachytený v stovkách filmov, parkom Golden Gate Park, ten je dokonca väčší ako známy Central Park v New Yorku. Ak ste počuli o hlučných električkách bez dverí a okien, tie tam stále jazdia.

 

Šen-čen, Čína

Ak by ste chceli žiť v Šen-čene, nebude to také jednoduché. Povolenia sa vydávajú po náročnom výberovom konaní, ktoré preverí vaše profesijné schopnosti. V meste sú prísne opatrenia, ktoré je dobré dodržiavať. Najmä dopravné a hygienické. Odmenou sú čisté ulice, kvetinová výzdoba, subtropická príroda. Keď sa k tomu pridajú budovy rozmanitých tvarov, vykľuje sa zo Šen-čenu zaujímavé a obdivuhodné mesto.

 

Singapur, Ázia

Naplňte si peňaženku, pribaľte platobné karty, ide sa do Singapuru. Azda najdrahšieho mesta na svete! Leva nájdete na každom rohu, teda jeho symbol, preto je i mesto známe ako Levie mesto. Ďalším typickým znakom je až neznesiteľná horúčava, aj v zime je tu okolo 20 stupňov. V meste platia prísne pravidlá, je tu minimálna kriminalita, platí zákaz fajčiť či odhodiť žuvačku na verejnosti! K cudzincom sa domáci správajú úctivo a láskavo, muži zákona vám ochotne a po anglicky poradia a pomôžu.  

 

Toronto, Kanada

Najväčšie kanadské mesto sa môže pochváliť poprednými priečkami v mnohých rebríčkoch. Jednou vetou povedané, ide o jedno z miest, kde sa býva najlepšie na svete. Má to však aj svoje mínus a to sú vysoké náklady na život. Ako turista tu máte čo robiť. Nádherné budovy, parky, prístav i známa Yonge Street, jedna z najdlhších ulíc na svete.

 

Vilnius, Litva, hlavné mesto

Hlavné mesto Litvy vás očarí nádherným historickým centrom, ktoré je zapísané na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Mesto je známe ako mesto kostolov, je tu pomerne chladno a centrum sa oplatí prejsť po vlastných. Na každom rohu je čo pozerať.

 

Abú Dabí alebo Abú Zabí, Spojené arabské emiráty

Hlavné mesto Spojených arabských emirátov, vďaka početným zeleným plochám a kvetinových záhonom známe pod názvom „kvetinové“. Ide o moderné a bohaté mesto, ktoré vám vyrazí dych. Nádherné i rozprávkové hotely, značkové obchody, znamenité reštaurácie, rozľahlé parky a čisté dlhé pláže. Nájdete tu i  zábavný park, pretekársky okruh F1 či obrovský aquapark.

 

 

Londýn, New York, Tokio. Pozrite sa, ako sa menili svetové metropoly v priebehu rokov

Ak cestujete po svete a navštevujete pulzujúce svetové metropoly, isto ste sa príliš nezamysleli nad tým, ako tie mestá vyzerali pár rokov dozadu. My vám niektoré z nich ukážeme.

Čítajte viac: Pozrite sa, ako menili svetové metropoly v priebehu rokov

 

Zdroj foto: architecturedesign.net, boredpanda.com

 

Pridaj svoju nehnuteľnosť
Chcem predať Chcem kúpiť
Naposledy zobrazené nehnuteľnosti
Zatiaľ ste neprezerali žiadnu nehnuteľnosť