SK EN DE
icon icon icon icon icon icon
217

Realitná transakcia desaťročia: Komplex Carlton má nových majiteľov!

Bratislavský klenot, hotelový komplex Carlton, je v rukách skupiny slovenských investorov.

Komplex Carlton bol predaný za nezverejnenú sumu v júli 2016 skupinou amerických investorov vedených Ericom Assimakopoulosom.  Novými majiteľmi sa stali partneri súčasne najúspešnejšej slovenskej globálnej firmy Eset  Rudolf Hrubý a Maroš Grund ako aj Erik Mikurčík, majiteľ ARTHUR real estate group.

História komplexu Carlton siaha až do 13. storočia a  v priebehu rokov sa stal jedným z najprestížnejších realitných aktív strednej Európy.

V neskorých 90-tych rokoch 20. storočia bol majetok sprivatizovaný a kompletne prestavaný konglomerátom Franco Belgian zo skupiny Suez-Tractebel. V roku 2004 získala majetok skupina investorov, ktorá ho za posledných dvanásť rokov značne zveľadila a rozšírila.

V súčasnosti komplex zahŕňa viac ako 60.000 m2 zastavanej plochy vrátane hotela, kasína, obchodov, kancelárskych priestorov a podzemného parkovania. Carlton je známy vysokou kvalitou ponuky a služieb.

Vízie nových majiteľov

Cieľom nových majiteľov je pokračovanie v rozvoji a zveľaďovaní hotela a jeho prepojenie so Slovenskou národnou galériou ako i dostavba priľahlej administratívnej budovy Mostová 4.

Nakoľko sú poloha a história hotela neoddeliteľnou súčasťou hlavného mesta,  vízia nových majiteľov je aktívne zapojiť celý komplex do kultúrneho a spoločenského života Bratislavy. Priniesť do centra viac života pre obyvateľov i návštevníkov a pozdvihnúť úroveň európskej metropoly.

 
Pridaj svoju nehnuteľnosť
Chcem predať Chcem kúpiť
Naposledy zobrazené nehnuteľnosti
Zatiaľ ste neprezerali žiadnu nehnuteľnosť