SK EN DE
icon icon icon icon icon icon
217

Pozrite si novinku z továrne na mrakodrapy. Kde vyrastie tento unikát?

Rastú ako huby po daždi a ich tvorcovia sa predháňajú, ktorý bude vyšší a zaujímavejší. Pre architektov je to úžasná šanca, ako odprezentovať svoju prácu a svoje meno. Správa o novom super mrakodrape sa rozletí po celom svete rýchlosťou blesku. 
 

Obdivovatelia týchto architektonických skvostov nehovoria posledné dni o ničom inom, než o absolútnom unikáte, ktorý sa istotne zaradí medzi majestáty sveta. 
 

New York predstavil plány na mrakodrap, aký svet nevidel. Nielenže bude najdlhší na svete, púta najmä jeho nevšedný tvar.
 

The Big Bend, zakrivený mrakodrap v tvare obráteného písmena U, pripomína horskú dráhu v zábavnom parku. Jeho netradičnosť spôsobila i vysoká zastavanosť v meste, architekti výborne využili minimálne priestorové možnosti. 


 

Zosadí favorita
 

Big Bend navrhla spoločnosť Oiio Studio, svojou dĺžkou 1,25 km prekoná i "výškového" favorita Dubaj Burj Khalifa.

Stavba sa bude skladať z dvoch veží spojených do oblúka. Bude stáť v tesnej blízkosti Central Parku na newyorskom Manhattane. 


 

Dátum výstavby nie je známy, momentálne hľadajú developera, ktorý by projekt zrealizoval. Čo bude skutočne zaujímavé, budú výťahy. Tie by mali prechádzať celým objektom, pre architektov je to skutočne obrovská výzva. Ale nechajme sa prekvapiť!

 

 

Rakúsky Hallstatt vás očarí v každom ročnom období

Máte niekoľko voľných dní a neviete, kam by ste vyrazili? Máme pre vás tip na parádny výlet. Zbaľte si kufor, ideme do Rakúska! Malebné mestečko Hallstatt vám zaručene vyrazí dych.

Hallstatt je jednou z najstarších a najmalebnejších osád v Rakúsku, ide dokonca o jedno z najkrajších a najfotografovanejších miest na svete. Je známe ako mestečko soľných baní, nedotknutých jazier a krásnych hôr.

Čítajte viac: Vyrazte do Rakúska. Návšteva Hallstattu vám vyrazí dych

 

zdroj foto: edition.cnn.com, dailymail.co.uk

Pridaj svoju nehnuteľnosť
Chcem predať Chcem kúpiť
Naposledy zobrazené nehnuteľnosti
Zatiaľ ste neprezerali žiadnu nehnuteľnosť