SK EN DE
icon icon icon icon icon icon
213

 

Banky sprísnili hypotekárne pravidlá, čo sa mení?

Ako sme avizovali koncom minulého roka, podmienky pre získanie hypotéky sa od nového roka sprísnili. Zmena mala nastať od januára, zmeny však platia až od marca. Získať úver na bývanie už nebude také jednoduché. Čo sa zmenilo a aké sú vaše možnosti?

Nakoľko bolo získanie úveru za posledné mesiace pomerne jednoduché a zadlženosť Slovenska rýchlo stúpala, rozhodla sa Národná banka Slovenska (NBS) sprísniť podmienky pre získanie hypotéky.

Nové pravidlá platia od marca tohto roku, aké sú hlavné zmeny?

 

DVE HLAVNÉ ZMENY

doklad o príjme - klient musí doložiť doklad o preukázaní potvrdeného príjmu za posledných šesť mesiacov. Ak ste zamestnaný napr. len štyri mesiace, vaša mzda za toto obdobie sa rozdelí až na šesť mesiacov, čo vám výrazne zníži mesačný príjem.

80 – 100%tné hypotéky - NBS  chce výrazne znížiť počet tzv. vyšších hypoték. Ak teda budete mať záujem práve o takúto hypotéku, pripravte sa, že ju nemusíte dostať. Veľký dôraz sa kladie na bonitu klienta a financovanú nehnuteľnosť.

 

Ako môžete dofinancovať zvyšnú časť mimo hypotéky?

Ak vám chýba napríklad 20% hodnoty nehnuteľnosti, nevešajte hlavu.  Túto sumu môžete dočerpať síce z podstatne menej výhodných zdrojov ako je hypotekárny úver, nič však nie je stratené. Stavebné sporiteľne okamžite a flexibilne reagujú na aktuálnu situáciu. Pripravili nové kampane orientované práve na toto dofinancovanie a vy si určite ľahko vyberiete. Je možné použiť aj spotrebný úver, ale ten nie je až tak výhodný, nakoľko je len na osem rokov.

 

Kupujete apartmán? Na toto si dajte pozor

Ak sa rozhodnete pre kúpu apartmánu, radšej sa vopred poraďte s odborníkom. Sú iné pravidlá pre apartmány v Bratislave a blízkom okolí či iných krajských mestách a iné podmienky pre ostatné lokality. 

 

Poraďte sa s odborníkom!

Dohodnite si bezplatné a nezáväzné stretnutie s našim hypotekárnym špecialistom, ktorý vám predostrie všetky vaše možnosti. Toto stretnutie vám zaberie hodinku vášho času, hypotéku si však beriete na celý život. Stretnutie je nezáväzné a bezplatné.

ARTHUR  v spolupráci s Broker Services Group pre vás vybaví hypotéku Vám šitú na mieru. Náš partner pôsobí na trhu už desať rokov a má zmluvy so všetkými bankovými inštitúciami na trhu.

Kontaktujte nášho hypotekárneho špecialistu z BSG, ktorý vám vypracuje ponuky z bánk s detailným zameraním sa na všetky dodatočné podmienky. 

 

KONTAKT: Ing. Jana Krajčíová, hypotekárny špecialista, mobil: +421 904 888 858, mail: jkrajciova-ZVNC-bsg.sk

 

 

Exkluzivity sa netreba obávať. Práve naopak, vašej nehnuteľnosti dodá šmrnc a jedinečnosť

Rozhodli ste sa predať vašu nehnuteľnosť a využiť služby realitnej kancelárie? Vysvetlíme vám, prečo je výhodné osloviť iba jednu agentúru a v čom spočíva exkluzivita, aké sú jej výhody a čo všetko obnáša. Čítajte TU!

 

 

Zdroj foto: littlebusinessloans.com

 

Pridaj svoju nehnuteľnosť
Chcem predať Chcem kúpiť
Naposledy zobrazené nehnuteľnosti
Zatiaľ ste neprezerali žiadnu nehnuteľnosť